6 Ay Çalışanın Yıllık İzin Hakkı Nedir?

6 Ay Çalışanın Yıllık İzin Hakkı Nedir?
6 Ay Çalışanın Yıllık İzin Hakkı Nedir?

4 gündür bitcoin fiyatları yükselirken, Twitter ve Reddit üzerinden başlatılan destek kampanyası haberlerinin ardından yükselişe geçerin son 4 ayın zirve noktasına geldi

Bitcoin’ni resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’da, ilgili yasanın 7 Eylül’de (yarın) yürürlüğe girmesinden dolayı; Twitter ve Reddit üzerinden başlatılan Bitcoin kanununu destekleme kampanyasıyla birlikte Bitcoin fiyatları tırmanışa geçti.

BİTCOİN TIRMANIŞTA

El Salvador, Bitcoin ATM’leri kurmaya ve vatandaşlarının kripto para birimini dolara çevirmesini kolaylaştırma çalışmaları sürdürüyor. El Salvador, bahsedilen dönüşümün sağlanması için 150 milyon dolarlık bir fon oluştururdu. Ayrıca hükümetin dijital cüzdanlarını indiren vatandaşlarına kimlik numaralarını doğruladıkları takdirde 30 dolar değerinde Bitcoin vereceğini bildirdiği açıklamada bulundu. 

SON 4 AYIN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE

Bitcoin fiyatları bu haberlerin ardından 52 bin dolar sınırına yaklaşırken, 13 Mayıs tarihinden beri yani son 4 aydır en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin fiyatları, 51 bin 958 dolar seviyesine kadar yükselirken; gün içerisinde en düşük ise 50 bin 934 dolara kadar çıktı. Bitcoin, saat 13.01 itibarıyla ise, yüzde 3,23 oranında yükselişle 51 bin 806 dolar seviyesinde yer alıyor.

Ethereum fiyatları da, gün içerisinde en yüksek 3 bin 981 doları görürken şu an yüzde 0.97 oranında yükselişle 3 bin 955 dolar seviyesinde ilerliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*