AKP’li vekil: Hayat pahalılığının sebebi biz değiliz

AKP MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, hayat pahalılığına ait dikkat çeken bir açıklama yaptı. Denetimsiz bir artış olduğunu belirten Bulut, “Ekonomik bir zorluk yaşanıyor lakin biz daima şöyle söz ediyoruz diyoruz ki her ne kadar sebebi biz olmasak da tahlilinden kendimizi mesul tuttuğumuz bir dönem” dedi.

AKP MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal Fırat’a yapmış olduğu ziyaret iktisada ait açıklamalarda bulundu. Bulut, “Tarihinde birinci kere bir yıl içerisinde minimum fiyata bu kadar yüklü artırım gelmişti. Bunun temel sebebi gerçekten insan merkezli çalıştığımızdan dolayıdır” diye kaydetti.

“FİYATLAR DENETİMSİZ ARTTI”

Bu bayramda normalleştiğimizi hissettiklerini belirten AKP’li vekil Metin Bulut, “Bunlar çok güç şeyler tabi pandemi dünyayı ilgilendiren bir şey yalnızca ülkemizi ilgilendiren bir şey değil lakin Elazığ son periyotta hem pandemi hem zelzele birde artık ekonomik bir eza yaşanıyor Dünya genelinde. Totalde hani bunlarla çaba etmek çok kolay değil herkes çok ağır bir psikoloji içerisinde bunu kabul ediyoruz.

Çok kuvvetli günlerden geçtiğimizi kabul ediyoruz lakin şunu söylemek istiyorum, Allah’ın müsaadesi ile her karanlığın gerisi aydınlık, her gecenin ardı gündüz bunlar geride kaldı üzere. İşte pandemi bitti zelzelenin tesirlerini çabucak hemen azalttık yok diyecek düzeye getirdik az bir işimiz kaldı. Bakıyorsunuz iktisat ile alakalı inşallah yıl sonuna kadar daha bir düzelme olacak.

Ekonomik bir zorluk yaşanıyor fakat biz daima şöyle tabir ediyoruz diyoruz ki her ne kadar sebebi biz olmasak da tahlilinden kendimizi mesul tuttuğumuz bir periyot. Biz tahlilinden de kendimizi sorumlu tutuyoruz o yüzden devletimiz de vatandaşımızı mağdur etmeme ismine elinden gelen her şeyi yapıyor.

Tarihinde birinci kez bir yıl içerisinde minimum fiyata bu kadar yüklü artırım gelmişti. Bunun temel sebebi sahiden insan merkezli çalıştığımızdan dolayıdır. Yani insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanın olmadığı yerde devlet olmaz. Fiyatlar denetimsiz arttı hani Dünya’da petrol fiyatları arttı, döviz ülkemizde arttı hayat değerli oldu fakat hayat pahalılığı bu artışta çok daha fazla oldu. Denetimsiz bir artış oldu.

Buna vatandaşımızı ezdirmemek, sabit gelirliyi ezdirmemek ismine birinci kez tahminen cumhuriyet tarihinde bir yıl içerisinde minimum fiyata yüzde doksanın üzerinde bir artırım yapıldı. Bu kısmi bir rahatlama oluşturacaktır” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*