Arsa Almak İsteyenler Dikkat! Yüzde 200 Artan Yerl…

Arsa Almak İsteyenler Dikkat! Yüzde 200 Artan Yerl...
Arsa Almak İsteyenler Dikkat! Yüzde 200 Artan Yerl...

Geçmiş yıllarda aylık 1,5 milyar dolar ihracat yapan Türkiye, günümüzde bu rakama günlük ulaşmaya başladı.

1974 yılında 1 yıl içerisinde 1.5 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye Cumhuriyeti, 1990 yıllarında bu rakam 1 ayda ulaşmaya başlamıştı. Günümüzde ise bu rakamlara sadece 1 günde ulaşılıyor. Türkiye 15 Ekim günü 1,5 milyar dolarlık ihracat yaptı. Ticaret Bakanı yaptığı açıklamada daha çok çalışacağız ve üretmeye devam edeceğiz dedi.

YENİ TÜRKİYE FARKI

Türkiye’nin ihracattaki başarısı geçmiş yıllar ve hükümetlerle karşılaştırılamayacak kadar büyüdü. Eylül ayı içerisinde 20 milyar 783 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye tüm zamanların en büyük ihracatlarından birine imza attı. 1974’te bir yılda 1,5 milyar dolar ihracat yapan Türkiye, 1990’de 1,5 milyar dolarlık ihracatı bir ayda yapabildi. Bugün ise geçmişteki bir yıllık 1,5 milyar dolarlık ihracatı 1 günde yapıyor.

BÜYÜME DEVAM EDECEK

Karşılaştırma yapmanın yersiz olduğunu arada büyük bir fark olduğunu belirten Ticaret Bakanı büyümenin devam edeceği vurgusunu yaparken sözlerine şu şekilde devam etti;  “Türkiye 1974’te bir yılda 1,5 milyar dolarlık ihracat yapıyordu. 1990’da bir ayda 1,5 milyar dolarlık ihracat yapıyordu. Dün bir günde 1,5 milyar dolarlık ihracat yaptık. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha güçleneceğiz” dedi. Türkiye’nin 15 Ekim günü yani önceki gün bir günde 1,5 milyar dolarlık ihracat yaptığına vurgu yapan Bakan Muş, “İhracattaki başarı sürecek, Türkiye büyüyecek”. dedi.

EN ÇOK İHRACAT İSTANBUL’DA

İhracattaki başarının en büyük sebebi ise illerin altyapı ve üstyapı sistemlerinin gelişmesi olarak gösterilirken, en başarılı iller listesi ise şu şekilde sıralandı;  İstanbul, Kocaeli, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Adana, Samsun, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Eskişehir, Zonguldak, Karabük, Balıkesir, Uşak, Aksaray ve Edirne.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*