Aydın’da 11 yıldır kayıp kişinin kemikleri garajda bulundu

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de oturan Nesip Sürmeli(56), 28 Şubat 2011’de ortadan kayboldu. Sürmeli’den haber alamayan yakınları, polise kayıp ihbarında bulundu.

11 sene boyunca Sürmeli’den rastgele bir ize rastlanılmazken, yakınları ise 2 ay önce bulunması için televizyon programına katıldı. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, cumhuriyet savcılığının talimatıyla belgeyi tekrar açıp, çalışma başlattı.

Özel takım kuruldu, telefon kayıtları incelendi

DHA’nın aktardığına nazaran; Sürmeli’nin bulunması için özel ekip kurulurken, yakınlarının tabirine başvuruldu, 2 senelik telefon kayıtları incelemeye alındı. Soruşturmayı derinleştiren gruplar, 45 günlük araştırmayla Sürmeli’nin kaybolduğu tarihte kullandığı cep telefonunun en son Yeni Mahalle 235 Sokak’ta, kendisine ilişkin konutun önünden sinyal verdiğini belirledi.

Garajdaki betonun altından kemikler çıktı

Bölgede inceleme yapan Asayiş Ofis Amirliği ve Cinayet Masası grupları, savcılık talimatıyla binada arama gerçekleştirdi. Binanın depo ve garaj olarak kullanılan kısmındaki tabanda farklılık tespit edilen beton, takımlarca kırıldı. Betonun altından insana ait olduğu bedellendirilen kemikler çıktı. Kemikler, Nesip Sürmeli’ye ilişkin olup, olmadığının belirlenmesi için DNA tespiti yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

6 kuşkulu adliyede

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, Nazilli ile Erzurum, Tekirdağ ve Denizli’de eş vakitli operasyonlar yaptı. Cinayet kuşkusuyla 6 kişi, gözaltına alındı. E.G., Ö.S., U.S., G.A., E.B. ve B.B., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*