Beşiktaş’ta sakat futbolcuların durumu aşikâr oldu

Romain Saiss’a tam olarak uygunlaşması ve sağlam bir biçimde oynaması için güçlendirme programı uyguladıklarını söykleyen Kerem Dava, Emirhan İlkhan’ın teneffüs yolu enfeksiyonundan ötürü farklı egzersiz yapmasına karşın yapılan ölçümlerde performansının çok âlâ olduğunu belirtti.

Tekin Kerem Ülkü’nün yaptığı açıklamalara nazaran sakat oyuncuların son durumları şu biçimde:

Romain Saiss: “Bireysel antrenörlerimizle günde iki antrenman yapıyor, fizyoterapistlerimizle de çalışıyor. Oteldeki havuzda ve fitness salonunda daima güçlendirme çalışmaları gerçekleştiriyor. Yoğurdu üfleyerek yemek istiyoruz. İspanya’da ekiple adaptasyonu sağlamak istiyoruz. Mental olarak sıkı bir oyuncu, ufak şeylerden şikayetçi olan biri değil, şu an oyna dersek oynar fakat biz ağrıyla oynamasını istemiyoruz. Dönem içinde devamlılığı daha düzgün olsun istiyoruz.”

Josef De Souza: ”Önemli olmayan bir menisküs kahrı tespit ettik.İlk maçtan sonra dizinde dert oldu. Görüntüleme yaptık ve menisküsünde hafif bir sorun tespit ettik. Menisküs eşittir ameliyat üzere bir algı var lakin menisküs ameliyatı gerektiren bir durumu yok. Çağdaş ortopedide menisküsü almak tercih edilmiyor. Muhakkak tedavileri yapmamız gerekiyor. Gün gün muayene ederek dizindeki tepkinin sönmesini bekliyoruz. Ona nazaran hakikat vakitte eski antrenman temposunda denemek istiyoruz.”

Atiba Hutchinson: “Ayak bileğinde hafif ağrı var. Bilek kemiklerinden birinde hafif bir ödemi var. Kemik ödeminin en değerli tedavisi yükü ayarlamak. Yükü bir mühlet kısıtlamamız gerekiyor. İdmanda ağrıyı arttırmak yerine havuz egzersizleri, yer çekimini ortadan kaldıran çeşitli aygıtlarla koşturup kondisyon düzeyini muhafazayı amaçlıyoruz. Yarın çok değerli bir maç olsa oynayabilecek durumda.”

Mert Günok: ”Ağır ameliyatlar geçirdi ve durumu uygun gidiyor. Tıpkı anda üç ameliyat geçirdi dizinden. Hafif bir süreç değildi. Ön çapraz sakatlıkları sonrası süratli geri dönüşlerde tekrar sakatlık yaşama ihtimali oluyor, fakat 8-9 ay sonra dönenlerde bu ihtimal yüzde 1’e düşüyor. Dikkatli gidiyoruz.”

Emirhan İlkhan: ”Üst teneffüs yolunda enfeksiyon olduğu için ekipten farklı çalışıyor. Kovid de olsa öteki bir üst teneffüs yolu enfeksiyonu da olsa bulaşmaması için ekibe entegre etmek istemiyoruz. Öbür birine bulaşırsa oyuncu performansını etkiliyor. O yüzden farklı egzersiz yaptırıyoruz. Emirhan’ın durumu kadrodan farklı değil. Gps’lerle denetim yapıyoruz, sonuçlar çok âlâ, grupla tıpkı düzeyde. Düzgün olduğunu hissettiğimiz anda ekiple birlikte çalışmasına müsaade vereceğiz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*