Bilimsel araştırma: Sabah sertleşme ile uyanan erkeklerde kalp krizi riski düşük

Belçika’da yapılan bir araştırma sabah cinsel organı erekte halde uyanan erkeklerin kalp krizi riskinin çok daha az olduğunu ortaya koydu.

Belçika’da yapılan ve Age and Ageing isimli mecmuada yayınlanan araştırma memleketler arası kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Belçika’daki Leuven Katolik Üniversitesi’nde yapılan araştırmada sabah cinsel organı sertleşmiş bir formda uyanan erkeklerin kalp krizi ve kalp sıhhati sıkıntıları yaşama riskinin daha düşük olduğu ortaya çıktı.

“RİSK YÜZDE 22 DAHA DÜŞÜK”

Bilim insanları sabah erekte olmuş bir penis ile uyanan erkeklerin kalp krizi yaşama riskinin daha az olduğunu tespit etti. Araştırmayı yürüten Dr. Leen Antonio, “İktidarsızlık ve sabah ereksiyonu yaşayamamak yüksek vefat riski ile bağlantılı” dedi.

Uzmanlar sabah erekte halde bir penise sahip olan erkeklerin kalp krizi ya da kalp rahatsızlıklarını y kademe riskinin yüzde 22 daha düşük olduğunu da duyurdu.

Araştırmaya orta yaşlı ve yaşlı 1800 erkek katılırken bir anket düzenlendi. Araştırmayı İngiliz medyasına pahalandıran Dr. Geoff Hackett ise, “Sabah ereksiyonunu kaybetmek damarların ve kalbin yanlışsız çalışmadığını gösteren bir işarettir” dedi. Uzmanlar ayrıyeten gece saatlerinde erekte olmanın da kan deveran sisteminin uygun çalıştığına bir işaret olduğuna dikkat çekti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.