Çaldığı bisikletlerin birini sürüp, başkasını sırtına alıp kaçtı

Olay, 13 Haziran gecesi, Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi’ndeki apartmanda meydana geldi. Gece güvenliği olmayan apartmana giren kimliği meçhul kuşkulu, evvel 2’nci sonra da 5’inci kattaki dairelerin kapısının önünde duran 2 çocuk bisikletini çalıp kaçtı.

Ev sahipleri, sabah bisikletlerin olmadığını görünce polise haber verdi. Sitenin güvenlik imajlarını inceleyen gruplar, asansör ile inen şüphelinin bisikletlerden birini sırtına aldığını başkasını ise sürerek kaçtığını belirledi.

“EN İNANÇLI YERDESİNİZ DERKEN…”

Çisem Neval İnce (40), kamera imgelerini seyrettikten sonra hırsızın rahat hallerine çok şaşırdığını belirterek “Hırsız içeri girdikten sonra evvel 2’nci kattaki komşumuzun bisikletini akabinde da 5’inci kata çıkıp bizimkisi çalıyor. Güvenlik kamerası imgesinde hırsız çaldığı bisiklete binip, bizimkini de sırtladığını gördük. Bu olaydan çok ürktük ve korktuk. İkiz çocuğum var, bilhassa çok korktular. Çocuklarımıza apartman için ‘En güvenlikli yerdesiniz’ derken, artık kendimizi çok inançsız hissetmeye başladık. Şu anda çocuklarım çok korkuyor ve tek başlarına bir şey yapamıyorlar” dedi.

Sadece bisikletin çalınmasına da şaşırdığını aktaran İnce, “Neredeyse tüm katlarda bisikletler var ama nedense 2’nci kattaki komşumuzun 2 bisikletinden 1’ini, birebir biçimde benim kapımın önündeki 2 bisikletten 1’ini çalıyor. Ayrıyeten sitenin dışında da kilitli olmayan bisikletler var. Mana veremediğimiz bir hırsızlık olayı. Şikayetçi olduk” diye konuştu.

Polis grupları, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.