DEVA’dan Cumhur İttifakı’na: Her gayrimeşru yola başvuruyorlar

ANKARA – DEVA Partisi Genel Lider Yardımcısı ve Sözcüsü İdris Şahin Türkiye’de hukuksuzluğun giderek arttığını, kanunsuzluğun hudut tanımadığını vurgulayarak açıklama yaptı. DEVA’nın da ortalarında bulunduğu siyasi parti temsilcilerine yönelik yapılan fizikî taarruzları kınayan Şahin, “Ülkemiz bugün aşağılık bir kuşatma altında. Demokrasi sık boğaz edilmiş, özgürlükler ve insan haklarından kelam edilemiyor” dedi.

‘YÖNETİM HAK, ÖLÇÜ TANIMAZ OLMUŞ’

Yaptığı açıklamada halk ortasında bilinen bir hikayeden örnek verdiğini söz eden Şahin, “Rivayet edilir ki ünlü Alim Molla Camii’nin yolu bir köye düşmüş. Akşam vakti köye girerken, köpeklerin saldırısına uğramış. Yerden birkaç taş alıp köpekleri kovmaya niyetlenmiş, fakat taşları sökememiş. Bunun üzerine, ‘Bu nasıl köy, taşları bağlamışlar, itleri salmışlar’ diyerek, yıllar ötesinden gelen bir büyük ders vermiş günümüze” dedi ve şöyle devam etti:

“Kanunsuzluğun hudut tanımadığı, hak aramanın adeta cürüm sayıldığı yahut neredeyse imkânsız olduğu kamu kurumları için anlatılır bugün de bu öykü… Hukukun ve adaletin olmadığı, güvenlikçi siyasetlerle yönetilen ülkenin getirildiği nokta burası. Hani denir ya; ülkenin topu da kaymış, kantarı da. İdare hak ölçü tanımaz olmuş.”

‘HER GAYRİMEŞRU YOLA BAŞVURUYORLAR’

Cumhur İttifakı temsilcilerinin, “zillet ittifakı”, “illet ittifakı”, “vatan hainleri”, “terör örgütünün uzantıları” söylemlerinde bulunduğunu, bunların “gayri ahlaki, gayri insani, insaftan, izandan mahrum kara iftira” olduğunu belirten DEVA’lı Şahin, “Tam da taşların bağlandığı, köpeklerin sokaklara salındığı bir periyotta canı yananların, hukuksuzlukların sayısı her geçen gün artıyor” dedi ve kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Cumhur İttifakı bu seçimde bekledikleri sonucu alamayacaklarını görünce her gayrimeşru yola başvuruyorlar. Taşları bağlayarak, sokaklara saldıkları köpeklerden nemalanan bölümler ülkeye yaptıkları berbatlığın, ihanetin farkında değiller. Onlarca örneği olan, cürüm işleyip, hakları gasp eden, mafya, siyaset, ticaret sarmalında debelenen holiganları emniyette, mahkemede hür bırakan zihniyet utansın.”

İdris Şahin açıklamasının sonunda, “Taşların bağlanıp, köpeklerin hür bırakıldığı bir ülkede hırsızlar, kapkaççılar, soyguncular, vurguncular, üçkağıtçılar, düzenbazlar ve sahtekârlar alışılmış ki cirit atar, kol gezer,” tabirini kullandı. (DUVAR)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*