e-Devlet üzerinden abonelik iptalini sağlayan E-fesih, ödüle layık görüldü!

Türkiye’de bir vatandaş artık resmi işlerinin büyük bir çoğunluğunu internet üzerinden halledebiliyor. Açıldığı ilk günden beri e-Devlet, ülkemizde oldukça sık kullanılır hale geldi. Öyle ki bu yolla halledilebilecek birçok özellikten birisi olan E-fesih, önemli bir ödüle layık görüldü.

e-Devlet iddiaları yalanladı! Peki veriler nasıl elde edildi?

E-fesih uygulaması, WSIS ödüllerinde 2022 yılı şampiyonları arasında

E-devlet, hiç kuşkusuz birçok alanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermeye devam ediyor. Devletin sunduğu bu hizmet yoluyla erişim sağlanan E-fesih uygulaması, internet üzerinden yapılan ‘’Abonelik Fesih Başvurusu’’ taleplerini yerine getirmek için kullanılıyor.

E-Fesih

Birçok vatandaşın kullanarak isteklerini yerine getirdiği E-fesih uygulamasının başarısı, Birleşmiş Milletler tarafından da göze çarptı. En iyi bilgi toplumu projelerine verilmesi için düzenlenen WSIS ödülleri bu senede sahiplerini buldu. Organizasyonda E-fesih, WSIS şampiyonu oldu. Konuya ilişkin olarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) şu ifadelere yer verdi.

Abonelik sözleşmelerinin E-devlet Kapısı üzerinden feshine olanak tanıyan E-fesih uygulamamız, Birleşmiş Milletler tarafından en iyi bilgi toplumu projelerine verilen WSIS ödüllerinde 2022 yılı şampiyonları arasında yer aldı.

E-Fesih

26 Ekim 2020 tarihinde vatandaşların kullanımına sunulan E-fesih, özellikle internet aboneliklerinin iptali için hizmet alınan telekomünikasyon şirketlerinin bayilerine gitme ve faks çekme gibi birçok gereksinimi ortadan kaldırıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*