EFT, Havale Nedir ve Nasıl Yapılır?

EFT, Havale Nedir ve Nasıl Yapılır?
EFT, Havale Nedir ve Nasıl Yapılır?

Pahalı marketleri üzecek gelişme yakında başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bin adet Tarım Kredi Market’inin ivedilikle açılması talimatını verdi. Marketlerin 500 metrekareden büyük olma şartı bulunuyor.

Pahalı marketleri üzecek gelişme! Yakında başlıyor

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, ocak ayından itibaren aile bakkallarını ve marketlerini korumak amacıyla KoopmarkeT uygulamasını başlatacaklarını duyurdu. Bayilik imkanı getireceklerini açıklayan Yıldırım, ‘fahiş fiyata asıl darbe sanal satışla olacak’ dedi

Sabah’tan paylaşılan habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  bin adet Tarım Kredi Market’inin ivedilikle açılması talimatını verdi. Marketlerin 500 metrekareden büyük olma şartı bulunuyor. Bu marketlerin gıda fiyat artışlarına karşı tüketiciyi koruması bekleniyor. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım izlenen stratejiye dair ayrıntılar verdi.

Ufak mağaza formlarının yanında ülke genelinde kooperatif ürünlerinin yanı sıra ulusal ve küresel markaların ürünlerinin de satışa sunulacağı KoopgrosS’lar 1.000-1.500 metrekare büyüklüğünde olacak. Yıldırım yaptığı açıklamada, Ocak ayından sonra ile marketleri bakkallarını korumak maksadıyla KoopmarkeT adıyla bayilik verileceğini ifade etti.

TÜRKİYE GENELİNDE MAĞAZALAR AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Şuan Tarım Kredi Marketlerinin güncel sayısının 486 adet seviyesine ulaştığını belirten Yıldırım, ‘Kısa sürede ilk hedefimiz olan 500 marketi tamamlayacağız. Şu anda 700. mağazayı açabilecek şekilde mağaza anlaşmaları imzalandı. Bizim 5 yıllık 2021-2026 stratejimiz var. Stratejimiz doğrultusunda lojistik merkezlerimizi de oluşturarak Türkiye genelinde mağazalar açmaya devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız bu yıl ve önümüzdeki sene için bin mağaza talimatı verdi. Biz işini bilen ve aşkla yapan bir ekibiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği hedeflerin de üzerine çıkacağız inşallah’ ifadelerini kullandı.

koopmarkeT

AİLE MARKETLERİ İÇİN BAYİLİK İMKANI VERECEĞİZ

Yıldırım, franchise modeli kurarak bununla da geleneksel kanaldaki market ve bakkalları Tarım Kredi çatısı altına alarak desteklemeyi planladıklarını belirterek, “Bu şekilde Ocak ayından itibaren bayilik modeliyle açacağımız marketlere KoopmarkeT adını vermeyi planlıyoruz. Bizim kendi bünyemizdeki marketlerin adı ise KooperatiF market olacak. Türkiye’de şu anda 30 bin aile marketi var. Bunların önemli bir kısmına bayilik vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Aynı zamanda 1000-1500 metrekare büyüklüğünde KoopgrosS’lar açacaklarını da anlatan Yıldırım, “Yaklaşık 400-500 bin nüfusun olduğu şehir merkezlerinde KoopgrosS’lar açılacaklar. Bu marketlerin ilkini Gaziantep’te açtık. İkincisini Bağcılar da üçüncüsünü yine Gaziantep Şahinbey’de açacağız. Yılsonuna kadar başta İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Konya olmak üzere KoopgrosS marketler açacağız” dedi.

FİYATLAR DİĞER MARKETLERE NAZARAN YÜZDE 5 DAHA UCUZUZ 

Geçtiğimiz yıl içinde çiftçilerden yeterince ürün alındığı için bu sene fiyatları belli bir seviyede tutmayı başarabildiklerini belirten Yıldırım, ‘Mesela biz yağ fiyatlarını artırmadık. Çünkü bizim 30 bin ton ayçiçek yağımız vardı. Pirince, fasulyeye, salçaya zam yapmadık. Çünkü geçen sene çiftçiden alarak yeterince işlediğimiz domates salçası veya diğer ürünler vardı. Biz fiyat olarak aşağıda kaldığımız için hiçbir zincir markette bizdeki ürün fiyatlarının çok üzerine çıkamıyor. Fiyatların yükselmesinin önüne geçiyoruz. En temel ürünlerde biz fiyatı aşağı doğru çekince rakiplerimizde aşağı doğru çekti. Aramızda en az yüzde 5 fiyat avantajı yani ucuzluğu olana kadar biz fiyatları aşağı çekiyoruz. Burada karlılık filan gözetmiyoruz.’ dedi. 

FAHİŞ FİYATLARA ASIL DARBEYİ SANAL SATIŞLA VURACAĞIZ

Gıda ürünlerinde meydana gelen fahiş fiyat artışlarına asıl darbeyi sanal satışlarla gerçekleştireceklerini ifade eden Yıldırım, ‘Bir diğer kamu iştiraki olan PttAVM.com ile daha önce online satışa başlayan Tarım Kredi, PttAVM’nin yanı sıra kendi kuracağı sanal kanallarla da internetten satış yapacak. Yıldırım, Tarım Kredi Market ürünlerinin sanal ortamda satılmasına imkan verecek KoopgeL ve KoopsanaL’ı 2022 yılı içerisinde devreye alacaklarını ifade ederek, “KoopgeL hemen teslim gibi işleyecek. Kapıya kadar ürünleri ulaştıracak. KoopsanaL ise bir e-ticaret platformu gibi hizmet verecek.’ ifadelerini kullandı.

Halihazırda mağaza ve depolarımızda 3 bin civarında kişinin istihdam edildiğini ifade eden Yıldırım ‘Açacağımız yeni mağazalar ve franchiselerımızda çalışacak arkadaşlarımız ile bu sayıyı çok kısa zamanda büyüterek ülke ekonomisine önemli bir istihdam katkı sağlayacağız.”

Şu anda mağazalarda ve lojistik depolarda 3.000 bine yakın kişinin istihdam edildiğini söyleyen Yıldırım” Açacağımız yeni mağazalar ve franchiselerımızda çalışacak arkadaşlarımız ile bu sayıyı çok kısa zamanda büyüterek ülke ekonomisine önemli bir istihdam katkı sağlayacağız.’ dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*