Engin Altay: Süleyman Soylu’nun vazifeden affını isteme vakti geldi

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, MHP’nin vazifeden aldığı ve sonrasında “çocuk istismarı” savıyla tutuklanan MHP Diyarbakır Vilayet Lideri Cihan Kayaalp’le fotoğrafları hakkında açıklama yaptı.

Evrensel gazetesinden Şerif Karataş’a konuşan Engin Altay, MHP’nin Cihan Kayaalp’i görevden almasının akabinde soruşturma yapıldığına dikkat çekti.

Altay, “Devletin, yargının bu türlü bir soruşturmayı MHP’ye evvelden bildirmesi tabirle tüyo vermesi yasal süreç yapılmadan evvel MHP’nin Diyarbakır Vilayet Teşkilatını feshetmesi yoluyla kendince MHP’nin paka çıkarılması uğraşıdır. Bu nahoştur hakikat değildir. Bu kabul edilemez” tabirlerini kullandı.

Kayaalp’in tutuklanmasıyla Soylu ile fotoğraflarının gündeme gelmesini pahalandıran Altay, “Biz Süleyman Soylu’nun kamu vicdanını yaralayan beşerlerle fotoğraflarına çok alışkınız. O yüzden İçişleri Bakanlığının ismini kabahat işleri bakanlığı olarak değiştirdik” dedi.

Kara para aklama suçlamasıyla Avusturya’da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın Süleyman Soylu ile fotoğraflarının olduğunu hatırlatan Altay, karanlık kabahatlerle isimleri anılan birçok isimin de Soylu ile fotoğraflarının ortaya çıktığını söyledi.

Altay, “İçişleri Bakanı’nın bu misyonda durmaması noktasında kamuoyunda önemli bir beklentiye yol açtı. İçişleri Bakanı’nın misyonundan affını isteme vakti gelmiştir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.