Erdoğan’ı hedef alan Batı medyasına sert tepki! ‘Kimse bize parmak sallayamaz’

14 Mayıs seçimlerine son 3 gün kala partilerin ve adaylarında mesaileri yoğunlaştı. AK Parti Milletvekili  Meryem Göka’da Haber7 muhabiri Yavuz Selvi’ye önemli açıklamalarda bulundu. 

Meryem Göka şunları söyledi:

Saha çok canlı. İnsanlarımız neyin olup bittiğinin farkında. Bizim Türkk halkı siyasetle çok yakından alakalı.  Gelinen noktada 6+1+1+1 diye uzatabiliriz. Bu masanın ve bu masaya destek verenleri izlemiş oluyorlar.  Vatandaşlarımız bizim eser ve hizmet ziyaretini de çok net görmüş oluyor.  Cumhurbaşkanımıza büyük bir teveccüh var.  Vatandaşlar, ‘Allah diğerlerine fırsat vermesin’ diyor.  Mitinglerimizde de bunu görebiliyoruz. Bu bizim ilk turda kazanacağımızı gösteriyor. 

Herkes bu seçimlerin bir kader seçimi olduğunun farkında.  İnsanlarımız istikrarın devam etmesini istiyor.  Türkiye Yüzyılı da çok fazla gündemde ve büyük bir heyecan yaratmış oldu.  21 yıllık bir arayı kapattığımızı milletimiz çok yakından görüyor. 

BATI MEDYASINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Batı medyası yükselen Türkiye’ye  ‘Erdoğan karşıtlığı’ ile bir set  çekmek istiyorlar.  Biz vesayeti temizledikçe birileri bundan memnun olmadı. Yurt dışından dergi kapakları ile bize yön vermeye çalışanların çok farklı sonuçlar aldığını gördük. Ama onlar Erdoğan karşıtlığından dolayı bunu göremiyorlar ve her seferinde aynı denemeyi yapıyorlar.  Muhalefet eğer milli bir muhalefet olsa idi, ‘bu sizin haddinize mi?’ demeliydi.  

“KİMSE BİZE PARMAK SALLAMAYAZ”

Kimse bize parmak sallayamaz ve istikamet çizemez.  2013’ten bu yana dozunu artırarak yabancı basın ve siyasileri sürekli olarak Türkiye’ye yön verme kısmına dahil olmaya çalışıyorlar.  Muhalefetten biz bunlara karşı bir açıklama görmedik.  6+1’li masada zaten kendi kendine kurulmadı. Masadan birinin kalkması da mümkün değildi ve geriye de oturdu.  ‘Biz aferin alacağız’ diyorlar. Kim nereden, nasıl ‘aferin’ alıyor.  Biz ulusal çıkarlarımızı ve ulusal güvenliğimizi önceliğimiz haline getirdik. Cumhurbaşkanımız dünyaya ‘lider diplomasisi’ dersi veriyor.  Bu birilerin hoşuna gitmeyeceğini kestirebiliyorduk. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir