Huawei WATCH Buds – Öne Çıkan Özellikler

Huawei’nin akıllı saatleri ülkemizde oldukça popüler durumda. Şirketin akıllı saatleri segmentten farklı modellerle akıllı telefonlar için platform gözetmeden çalışabiliyorlar ve bu durum, onlara büyük bir avantaj kazandırıyor. Gündelik kullanımdan, extreme sporlara kadar pek çok farklı alanda Huawei’nin WATCH serilerini görebiliyoruz.

Bugün sizlere anlatacağımız model ise şirketin vizyonunun önemli bir parçası. Hem akıllı saat fonksiyonlarını hem de Tam Kablosuz Kulaklık (TWS) özelliklerini bir araya getiren Huawei WATCH Buds, bizi şaşırtan ve kullanım kolaylığıyla etkileyen bir model oldu. Huawei’nin Truseen 5.0+ gibi gelişmiş sensör sisteminin yanı sıra, kulaklık kutusu taşıma alışkanlığınızı değiştirecek farklı bir model olmuş.

WATCH Buds, temel olarak bir akıllı saat. Ancak kadran kısmının altında ise bir çift kablosuz kulaklık bulunduruyor. Ürün, manyetik açılır kapak ve içerisinde kulaklık bulunduran tasarıma sahip, bu sayede ek bir kulaklık kutusu taşımanıza gerek kalmıyor.
Öncelikle saatin özelliklerine göz atalım. 1.43 inç boyutta 466 x 466 çözünürlük sunan AMOLED ekranla gelen akıllı saat, paslanmaz çelik kasaya sahip. Ayrıca ürün, üst katman dana derisinden yapılmış full-grain deri kayışla birlikte geliyor. 14,99 mm kalınlığındaki WATCH Buds, sekiz kanallı fotoelektronik sensörler, ultra mikro hassas döner modülü, kulaklık şarj ünitesi, manyetik bağlantı ünitesi ve içine yerleştirilmiş bir çift TWS kulaklık dahil olmak üzere bir çerçeve içinde 21 katmanlı bileşen içeriyor.

HUAWEI WATCH Buds’ın içinde yer alan pil hem saate hem de kulaklıklara güç sağlıyor. HUAWEI, buna rağmen ürünün iyi bir pil ömrüne sahip olduğunu belirtmiş. Şirketin ölçümlerine göre, tipik uygulamalarda tam şarjla 3 güne kadar ve güç tasarrufu modunda (saat şarjı tamken ve kulaklıklar kapalıyken) 7 güne kadar dayanabiliyor. Ayrıca, yüksek termal iletkenliğe sahip oksit seramiklerden yapılan Kablosuz Süper Şarj Cihazı, ısı yayma kapasitesini önceki nesle kıyasla %100 oranında iyileştiriyor.
HUAWEI WATCH Buds, cihazın Android veya iOS işletim sistemine sahip her akıllı telefonla kolayca senkronize edilebiliyor. Aynı şey, tüm işletim sistemleri için mevcut olan ve hem akıllı saati hem de kulaklıkları en son özelleştirilebilir ayrıntıya kadar tam olarak kontrol etmeyi sağlayan HUAWEI Sağlık Uygulaması için de geçerli.

Kulaklıklar Rahat mı?

Şimdi ise akıllı saatin içindeki kulaklıklara değinelim. HUAWEI, kulaklıklarda küçük ünitelerin güçlü, tam frekanslı ve yüksek çözünürlüklü ses sunmasını sağlayarak kullanıcıların zengin ses ayrıntılarını dinlemelerine olanak tanıyan dört manyetik Tam Aralıklı Düzlemsel Diyafram sürücüsü ile donatıldığını belirtmiş.

Ayrıca Huawei WATCH Buds kulaklıklar, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve Üçlü Uyarlanabilir EQ özelliğini de destekliyor. Ses, kulak kanalı yapısı, kullanım durumu ve ses seviyesindeki farklılıklara göre gerçek zamanlı olarak optimize ediliyor ve kullanıcılar için en iyi tam frekanslı dinleme deneyimini elde etmek için sesi özelleştiriyor. Ayrıca kulaklıkların hangi kulağa takıldığının da bir önemi yok. Adaptif Tanımlama Teknolojisi, kulaklıkları hangi kulağınıza taktığınızı algılayarak ses kanallarını optimize ediyor.
Bu algılama sistemi aslında çok önemli bir özellik. Çünkü kulaklıkları elimizin pozisyonuna göre farklı kulaklara yerleştirme imkanı sağlıyor. Kulaklıkları bir kez taktıktan sonra tek yapmanız gereken başınızı hafifçe öne eğmek oluyor. Bu sayede sol ve sağ kulaklıklar hemen atanıyor.

Mermi stilinde olan WATCH Buds’ın bir diğer önemli yönüyse kontrol özellikleri. Kulaklıklar saatin içerisine kolayca sığabilmesi için mermi şeklinde tasarlanmış. Bu durumda kulaklıkların kontrolünün zor olacağını düşünebilirsiniz. Ama durum düşündüğünüzden çok farklı. Çünkü kulaklıkların içerisinde bulunan sensörler sayesinde bu cihazı kontrol etmek için illa kulaklığa dokunmanıza gerek yok. Kulağınızın kıkırdaklarına iki kez dokunmanız, üç kez dokunmanız modlar arası geçiş ve medya kontrolü sağlıyor. Bu sayede kulaklıkları bulmaya çalışmadan hızlıca kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca kulaklıklarla işiniz bittiğinde yine sağ sol derdi olmadan ve pozisyon seçmeden saatin içerisine yerleştirebiliyorsunuz. Çünkü Huawei WATCH Buds’ın üzerinde metal halka bulunuyor. Böylece şarj olması için spesifik bir pozisyonda tutmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken işiniz bittiğinde geri koymak. Yine üstte anlattığımız gibi takarken olduğu gibi şarj ederken de sağ sol kulaklık diye düşünmenize hiç gerek yok.
İşte tüm bu özellikler Huawei WATCH Buds’ı bir denemenin ötesinde bir cihaz yapıyor.

Huawei’nin gelişmiş sensörleri ve sevdiğimiz kulaklık kalitesi tek bir üründe toplanıyor.
HUAWEI Watch Buds, HUAWEI Online Mağaza üzerinde 9.999 TL fiyatla satışa sunulacak. Bu fiyata 1 yıllık HUAWEI kayıp kulaklık desteği, HUAWEI Akıllı Tartı 3 ve Watch Serisi Kablosuz Şarj Cihazı hediyelerinin de dahil olduğunu belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir