İspanyol basınından Arda Güler’e övgü

İspanyol basını, Avrupa Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde Sevilla ile karşılaşacak Fenerbahçe’nin genç yıldızına büyük ilgi gösterdi. Gazete, Arda Güler‘e övgülerde bulunurken oyuncuyu takip eden iki kulüp olduğu belirtti.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde Fenerbahçe ile Sevilla karşı karşıya gelecek. Zorlu mücadele öncesi İspanyol basınından AS gazetesi, Arda Güler’e büyük ilgi gösterdi.

AS gazetesi, Arda Güler’in yeteneklerine övgüde bulunurken genç oyuncuyu İspanya’da takip eden iki kulüp olduğunu ifade etti.

Haberde, Arda Güler’in sadece 7 bin euroya mal olduğunun altı çizilirken La Liga ekibi Barcelona ve Atletico Madrid’in de genç oyuncuyu yakından takip ettiği belirtti.

Gazete, Arda Güler’in Fenerbahçe’de 10 numaralı formayı Mesut Özil’den sonra sırtına geçirdiği için ‘Yeni Özil’ olarak da adlandırdı.

Ayrıca Arda Turan’ın kariyerinde bir dönem Atletico Madrid ve Barcelona forması giymesinden ötürü de 18 yaşındaki oyuncuyu ‘Diğer Arda’ olarak nitelendirdi. (NTV Spor)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*