İstanbulda taksicilere ceza yağdı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Taksim Meydanı’nda taksicilere yönelik kontrol yapıldı.

Kural ihlali yapan ve evrakı ekisk olan taksi sürücülerine ceza yazılırken kimi taksiciler de cezalara itiraz edip reaksiyon göstedi.

İHA’nın haberine nazaran; yol ortasında yolcusunu indiren bir taksi sürücüsüne idari para cezası uygulandı. sürücü, cezaya itiraz edip kural ihlali yapmadığını savundu. Polis memuru 58’inci hususa karşıt harekette bulunduğu için cezai süreci uyguladı.

“Bir tane ceza puanı bulsun ehliyetim de bu işi bırakacağım”

Trafik akışına mahzur olan ve yol ortasında yolcu bindiren taksi sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Cezai sürece itiraz eden taksi sürücüsü,“500 tane otomobil yatıyor orda. Git bak sağ taraf otomobil dolu.” dedi.

Polisin ikazlarına kulak tıkayan taksi sürücüsü, “Nerden alacağız? Taksici buradan yolcu alır diye bir yer mi var?” biçiminde konuştu.

Polis memurunun dinleyeceksen anlatayım kelamına, taksi sürücüsü, “Dinlemeyeceğim” biçiminde yanıt verdi.

İtirazlarına devam eden taksi sürücüsü, “Orda durup, yolcu aldım diye yazıldı. Diğer bir şey değil. Bin tane otomobil var. Bir sürü çakal var. Bir sürü hırsızı var. Onlarla uğraşsınlar. Bizimle değil.

40 yıldır bu işi yapıyorum bir lokma haram boğazımdan geçmedi. Bir tane ceza puanı bulsun ehliyetim de bu işi bırakacağım.” dedi.


Telefona bakınca cezayı yedi

Denetim noktasına yaklaştığı esnada seyir haldeyken telefonla konuşan taksi sürücüsü polisin dikkatinden kaçmadı. Taksi sürücüsüne seyir haldeyken telefonla konuşmak hatasından 427 Türk Lirası para cezası uygulandı.

Cezaya itiraz eden taksi sürücüsü ile polis memuru diyalog yaşadı. Polis memuru taksi sürücüsüne, “Yaya yoluna yakın yerdesiniz. Karşıdan karşıya geçmek üzere olan yayalar var. Elinizde telefon seyir haldesiniz. Yayaları dahi görmüyorsunuz. Bırakın yaya yolunu, önünüzden geçen yayaları dâhi görmüyorsunuz. Şuan hala yapmış olduğunuz yanılgıyı savunmaya çalışıyorsunuz.” dedi.


“Bu bana ders olsun”

Pazarlık yaparak aldığı yolcuyla seyir haldeyken kontrol noktasını gören taksi sürücüsü taksimetresini açtı. Durdurulan taksi sürücüsünün yaptığı uyanıklık polisin gözünden kaçmadı.

Bir mühlet cezaya itiraz eden taksi sürücüsü, yolcunun da itiraf etmesiyle cezayı kabullendi. Cezayı kabullenen taksi sürücüsü, “Bu bana ders olsun. Bir daha taksimetreyi açarım.” dedi.


“Sen beni çok çevirip evrağıma bakıyorsun”

Polisin kendisini tanıdığını söyleyen ve bugüne kadar bu türlü bir şey yapmadığını söyleyen taksi sürücüsü cezadan kaçmak istedi.

Taksi sürücüsü polis memuruna, “Sen beni çok çevirip evrağıma bakıyorsun. Şu ana kadar sana bu türlü bir şeyle geldim mi?” dedi.

Polis memuru taksiciye, “Gelmiş olduğun takdirde cezayı uygularım. Prosedür neyse o. Şu anda da bunu yapıyorum.” dedi. Taksi sürücüsüne 888 Türk Lirası para cezası uygulandı.


35 araca ceza kesildi

Denetimde, 20 araca levha ve işaretlere uymamaktan 3 bin 920 Türk Lirası, 15 araca yol ortasında indi-bindi yapmaktan 2 bin 940 Türk Lirası para cezası uygulanırken, kontrollerin sıklıkla devam edeceği öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*