Marketçilikte Yeni Dönem! Erdoğan Talimatı Verdi

Marketçilikte Yeni Dönem! Erdoğan Talimatı Verdi
Marketçilikte Yeni Dönem! Erdoğan Talimatı Verdi

Bir süredir gündemde olan marketlerdeki fahiş fiyat artışlarına dair değerlendirmelerde bulunan Kooperatif Marketler’in Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, fiyatların denetlendiğini ve daha ucuz olacağınız belirtti.

Son dönemde Türkiye’nin gündemi olan konulardan biri market raflarında uygulanan fahiş fiyatlar. Gündeme gelen fiyat artışlarının ardından inceleme başlatan Bakanlık, marketlere müfettiş göndererek denetimleri sıkılaştırmıştı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Ali Yıldırım, fiyatların aşağıya çekileceğini belirterek, konuyla yakından ilgilendiklerini dile getirdi. 

MARKETLERDE FİYATLARI DÜŞÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Fiyatlar üzerinde gerekli değerlendirmeleri yaptıklarını ifade eden Yıldırım, geçen sene yeterince ürün alındığı için bu yıl fiyatları sabit oranda tuttuklarını dile getirerek, ‘Mesela biz yağ fiyatlarını artırmadık. Çünkü bizim 30 bin ton ayçiçek yağımız vardı. Pirince, fasulyeye, salçaya zam yapmadık. Çünkü geçen sene çiftçiden alarak yeterince işlediğimiz domates salçası veya diğer ürünler vardı. Biz fiyat olarak aşağıda kaldığımız için hiçbir zincir markette bizdeki ürün fiyatlarının çok üzerine çıkamıyor. Fiyatların yükselmesinin önüne geçiyoruz. En temel ürünlerde biz fiyatı aşağı doğru çekince rakiplerimizde aşağı doğru çekti. Aramızda en az yüzde 5 fiyat avantajı yani ucuzluğu olana kadar biz fiyatları aşağı çekiyoruz. Burada karlılık filan gözetmiyoruz’ ifade etti. 

SANAL SATIŞ FİYATLARADA YANSIYACAK

Market satışlarında online dönemin daha önce denenmeye başlanmıştı. Yeni olarak Tarım Kredi, PttAVM’nin haricinde de sanal satışın yapılacağını dile getiren Yıldırım, bu durumun fiyatlara da yansıyacağının altını çizerek, ‘KoopgeL hemen teslim gibi işleyecek. Kapıya kadar ürünleri ulaştıracak. KoopsanaL ise bir e-ticaret platformu gibi hizmet verecek’ dedi. İşlerin hızla ilerlemesi için yaklaşık 3 bine yakın istihdam edildiğini söyleyen Yıldırım, ‘Açacağımız yeni mağazalar ve franchiselerımızda çalışacak arkadaşlarımız ile bu sayıyı çok kısa zamanda büyüterek ülke ekonomisine önemli bir istihdam katkı sağlayacağız’ şeklinde konuştu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*