Üsküdar’da ‘sokak hayvanı’ krizi: Zehirledikleri ortaya çıktı

Üsküdar’da lüks bir sitede yaşayan yurttaş site bahçesinde gezen sokak hayvanlarına şiddet uyguladı.

Site sakinleri kuşkulu şahsın, bir köpeği saçma ile vurduğunu, çok sayıda kediyi ise verdiği yemeklerle zehirlendiğini ileri sürdü.

Duruma reaksiyon gösteren site sakinleri, site idaresinin ise şahsı koruduğunu bu nedenle kamera kayıtlarına ulaşamadıklarını belirtti.

VETERİNERDEN RAPOR ALINDI

Yaşanan olayların artmasıyla birlikte site sakinleri ziyan gören hayvanları veterinere götürerek bahse ait rapor aldı. Daha sonra yurttaşlar karakola giderek şikayetçi oldu.

“ZEHİRLENDİĞİNİ ÖĞRENDİK”

Yaşanan olaya ait konuşan site sakini Pelin Çelikderen, “Burada saçma kurşunlarıyla vurulan köpeğimiz oldu. Raporları da mevcuttur. Hatta bir kedimizin 2 ay öce omurgası ayrıldı, kedi felç kaldı. Bakımını ben üstlendim.

Veterinere götürdüğümüzde darbe aldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde de bir komşumuz site içerisindeki bir kedinin ağzından köpükler geldiğini söyledi. Veterinere götürdüğümüzde zehirlendiğini öğrendik. Hayvanın kanında yüksek ölçüde toksik husus çıktı. Sonraki gün site içerisinde ağzı köpük olan çok sayıda kedinin öldüğünü görüyoruz. Otopsi için götürdüğümüz kedilerinde kanında toksik unsur çıktı” diye konuştu.

“HAYVANLARI ZEHİRLEYECEĞİM”

Yaşanan duruma reaksiyon gösteren Yeşilçam Oyuncusu Nilüfer Aydan,Biz bu hayvanları üremesin diye kısırlaştırıyoruz. Bu hayvanların masraflarını ortamızda topladığımızı paralarla karşılaşıyoruz. Komşularımız hayvanlara şiddet uygulayan bir şahıs olduğunu söyledi. Hatta ‘hayvanları zehirleyeceğim’ demiş. Yetkililer bu durumu ciddiye alsın” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*