Valerian Ismael: Maçı kendi ellerimizle verdik

Süper Lig’in 2. haftasında Beşiktaş, Alanyaspor’un alanına konuk oldu.

Beşiktaş maçı 3-0’a getirdikten sonra Alanyaspor inanılmaz bir geri dönüşle maçı 3-3 yaparak 1 puanı kaptı.

Beşiktaş’ın Fransız teknik yöneticisi Valerien Ismael ise, maçın akabinde fikirlerini paylaştı.

“Kendi kendimize maçı verdik”

Maç sonunda birinci olarak yayıncı kuruluşa konuşan Ismael, “Maça güzel başladık. Denetim bizdeydi. Gereksiz bir durum oluştu. Geçen haftada bir kırmızı kart oldu, bu hafta da. Bu kabul edilemez! Maçı biz verdik diyebiliriz. Alanya 10 şahısken bile fırsat bulamadı. Biz kendi kendimize yaptık. Kendi kalemize gol ve penaltıyla…” diye konuştu.


“Çok çok üzgünüz”

10 kişi kalmalarının güzel oyunlarını etkilediğini söyleyen Ismael, “3-1 öndeyken 10 kişi kalınca oyun öbür bir yere geçti, ondan sonra oyunu tutma konusu devreye girdi. Değişikliklerin 2’si taktik, 1’i sakatlıktan oldu. İkinci yarı prestijiyle daha canlı oyunculara muhtaçlık duyduk. 10 kişi kalınca hem merkezden hem de kenardan ortalarla geldiler, biz merkezi tutmak istedik ve ortaları engellemek istedik. Biz bunu 2. gole kadar çok düzgün yaptık. Çok çok üzgünüz. Yeterli başlamamıza karşın bu sonuç bizi çok üzdü. Haftaya maça bugün başladığımız üzere güçlü başlayıp güçlü bitirmek istiyoruz.” açıklamasını yaptı.


“Maçın ilerleyen saatlerinde yorulduk”

Beşiktaş’ın yıldızlarından Ghezzal’ın sakatlıktan dolayı oyundan alındığını belirten Fransız hoca, “Kulüp olarak kırmızı kartlara bir şey yapmalıyız. 10 şahısken havanın sıcak olduğundan bahsettik. Güç düşüyor. İkinci yarı skoru tutma manasında uygun işler yaptık. Sonrasında yorulduk.” diyerek açıklamalarını tamaladı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*