Borsacı Nihat Özçelik ve 7 kişi gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 7 ayrı suçla ilgili yürütülen soruşturmada 8 şüpheli polislerce yakalandı.

Başsavcılığın Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, “rüşvet”, “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi”, “şantaj”, “yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “resmi belgede sahtecilik” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

ÜNLÜ BORSACI NİHAT ÖZÇELİK GÖZALTINDA

Bunun üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edilen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 zanlı yakalandı.

Bu kişiler arasında borsacı Nihat Özçelik’in de bulunduğu bildirildi.

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, bir ruhsatsız uzun namlulu silah, 2 çelik yelek ve dijital materyale el konuldu.

Zanlıların İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor.

ERDOĞAN, BIST VE SPK’YA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Borsa İstanbul 150. Yıl Gong Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BIST ve SPK’ya çağrı yapmıştı.

Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Borsa İstanbul’u yıpratmayı amaçlayan bütüncül kampanya yürütüldü. Battık, bittik senaryolarıyla yatırımcı korkutuldu. Halbuki başta kıta Avrupası olmak üzere gelişmiş, kalkınmış ülkelerde farklı tablo söz konusudur. Buralarda ne siyasetçiler ülkenin sermaye piyasasını kötüleyerek seçim kazanma hayali kurar ne de sistem böyle bir manipülasyona izin verir.  Daha kararlı duruş sergilememiz gerekiyor. İster siyasetçi ister ekonomist. Sermaye piyasalarını manipüle etmeye çalışan tamahkarlara meydanı boş bırakamayız. Gerek SPK, gerek BİST’ten bu konuda daha fazla hassasiyet göstermesini istiyoruz.

KAYNAK: AA, DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*