Ersan Şen’e Tepki Gösteren Oğuzhan Uğur, Avukat Rezan Epözdemir’e Çağrıda Bulundu!

6 Şubat’ta yaşanan korkunç depremlerde adeta tuzla buz olan binalardan biri de Kahramanmaraş’ta 36 kişinin yaşamını yitirdiği Ezgi Apartmanı oldu. Bilirkişi raporuyla kolonunu kesildiği ortaya çıkan binanın firari sanıklarına Ersan Şen’in avukatlık yapacak olmasına tepki yağıyor. Bu durumu eleştiren isimlerden olan Oğuzhan Uğur ise infial yaratan olay hakkında ünlü avukat Rezan Epözdemir’e çağrıda bulundu.

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ilimizi harabeye çevirdi.

Çok ağır bir bilançoyla karşı karşıya kaldığımız felaket yüzünden 50 binden fazla vatandaşımızı kaybettik. Sayısız ev ve iş yeri ya çöktü ya da aldığı hasarlar yüzünden kullanılamaz hale geldi.

Adeta yerle bir hale gelen yapılardan biri de Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesindeki Ezgi Apartmanı… O apartmanın çöken enkazında tam 36 kişi hayatını kaybetti.

İlk iki katı bir pastaneye ait olan Ezgi Apartmanı’nın incelenmesi için görevlendirilen bilirkişilerin hazırladığı raporda ise binanın kolonunun kesildiği ortaya çıktı.

Apartmanın kolonunu kestikleri öne sürülen firari sanıkların avukatlığını ise Ersan Şen’in üstlenmesi sosyal medyada tartışmalara yol açtı.

Ersan Şen’in firarilere avukatlık yapacak olmasına okkalı tepki gösteren isimlerden biri de Oğuzhan Uğur oldu.

Paylaşımına ‘Sözümü tuttum. Milyonlara ulaştı bu video. Ancak sanırım size ulaşmamış.’ notunu düşen Uğur, Ezgi Apartmanı’nda oğlu, gelini ve torununu kaybeden acılı annenin videosunu yayınladı.

Ersan Şen’e tepkiler günden güne büyürken Oğuzhan Uğur yeni bir paylaşımda daha bulundu. Uğur, bir canlı yayın esnasında ‘her şeyolog’ tartışması yüzünden Ersan Şen ile birbirine giren Rezan Epözdemir’e çağrıda bulundu.

X (Twitter) hesabından açıklamalarda bulunan Oğuzhan Uğur, “Rezan Bey’e açık çağrımdır” diyerek şu paylaşımda bulundu:

Eski sevgili dehşeti yüzünden aramızdan ayrılan Münevver Karabulut’un ailesinin de avukatlığını yapan Dr. Rezan Epözdemir ise Uğur’un bu isteğini yanıtsız bırakmadı.

Epözdemir açıklamasına, deprem döneminde canını dişine takan Uğur’u hassasiyeti ve çabası nedeniyle takdir ederek başladı.

Ünlü avukatın “An itibariyle hiçbir talebimiz olmadan talep eden bütün mağdur ailelerin avukatlığını yapacağız” açıklaması ise gönülleri fethetti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx