İlhan Palut: Bu kadar baskı yememeliydik!

Süper Lig’in 13’üncü haftasında Antalyaspor ile deplasmanda oynadığı maçtan 0-0’lık eşitlikle ayrılan Rizespor’da teknik direktör İlhan Palut konuştu.

Zor bir maç olacağını zaten öngördüklerini kaydeden Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut ise, “Hem Antalyaspor’un son haftalardaki yükselen performansı, hem iki takımın da milli takıma oyuncu göndermesi, bu oyuncuların dönüşü ve maça taktiksel hazırlanma süresinin azlığı da bir faktör oldu. Maçın önünde zor olacağı ile alakalı düşüncemiz vardı. Biz Rizespor olarak ilk 45 dakikada hemen hemen bütün istediklerimizi, sahada planlarımızı gerçekleştirdik. Bunlar rakibi önde karşılamak, oyun kurmalarına fırsat vermemek yönündeydi. Sahamızda baskı kurmalarını engellemek ve kazandığımız toplarla özellikle hızlı hücumlarla pozisyonlar bulabilmekti. Bunların birçoğunu yaptık. İkinci yarıya baktığımız zaman ilk 5 dakikaya Antalyaspor hızlı girdi. 75’inci dakikaya kadar dengeli giden bir oyun vardı. Son 15 dakika Antalyaspor gerçekten üzerimizde büyük bir baskı kurdu. İki belki de üç pozisyonu da çevirmeyi bildiler. Genel manada 75 dakika takımımdan memnunken, son 15 dakika bu kadar baskı yememeliydik” diye konuştu.

4 yaşındaki oğlu ve kayınpederini kaybeden Naldo’nun oyuna girmesine mutlu olduklarını ifade eden Palut, “Bugünün belki de en güzel, en önemli anı Naldo’nun yeşil sahalara adım atmasıydı. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Onun da sabrı bol olsun ama onu top oynarken pozitif bir şekilde sahada görmek bizleri bir futbol adam olarak sevindirdi. O da bugüne güzel bir anekdot olarak geçti” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx