İsrail-Filistin savaşı: Kassam Tugayları son dakika duyurdu! İsrail kabusu yaşadı

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’e yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor. Kassam Tugayları, Şuaciye’de 9 İsrail zırhlı aracını El-Yasin 105 füzesiyle imha ettiklerini açıkladı.

İşte dakika dakika İsrail-Filistin savaşından gelişmeler;

İSRAİL MEDYASI: İSRAİL HELİKOPTERİ YANLIŞLIKLA İSRAİL ASKERLERİNİ BOMBALADI

19.06: İsrail medyasından Yedioth Ahronoth’ta yer alan habere göre, Bir İsrail Apache helikopteri, yanlışlıkla Gazze’deki İsrail askerlerini bombaladı.

Gazze’de bir eve inen İsrail askerleri, helikopter pilotlarından yakınlarda keşfedilen ‘militanlara’ karşı hava desteği istedi ancak pilotlar IDF askerlerinin faaliyet gösterdiği evi vurduğu iddia edildi.

ÖLEN İSRAİLLİ ASKER SAYISI 420 OLDU

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 2 askerinin öldürüldüğünü, 1 askerinin ise ağır yaralandığını açıkladı. İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada “32 yaşındaki Binbaşı Naftali Yona Gordon ve 25 yaşındaki tank komutanı Binbaşı Omri Root’un Gazze’nin kuzeyindeki çatışmalarda öldürüldüğü” ifade edildi. Çatışmalarda ağır yaralanan bir İsrail askerinin ise tedavi için hastaneye nakledildiği belirtildi.

Ordunun açıklamasında, 7 Ekim’den bu yana ölen İsrailli asker ve subay sayısının 420’ye yükseldiği kaydedildi.

KASSAM TUGAYLARI İSRAİL’E GEÇİT VERMEDİ

18.52: El-Kassam Tugayları: “Şucaiye’de İsrail’e ait 9 zırhlı aracı El-Yasin 105 ve patlayıcılarla hedef alarak imha ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir