Kıyıda Köşede Altını Olanlar Dikkat: Hemen Satın Yoksa Hiçbir Kuyumcu Almayacak!

2024’e girilirken altın zirvede.Bu artışlar dolandırıcıları da harekete geçirdi. Bu durum karşısında kuyumcular, müşterilerini korumak adına önemli bir karar alarak, kesme altını artık kuyumcular geri almamaya başladı.

1000 TL’den başlayan gram altın, yılsonunda 2000 TL’ye yükselerek yatırımcılara yüzde 80 kazandırdı.

Altın yatırımcılarının kazançlarını koruma adına alınan bu tedbir, kesme altınların üzerinde barkot veya seri numarası olmamasından kaynaklanan dolandırıcılık vakalarını engellemeyi amaçlıyor.

Kuyumcular, altın yatırımcılarını uyararak kesme altın alım-satımından kaçınılması gerektiğini vurguluyor.

ALTINI OLANLAR DİKKAT

Yılın parlayan yıldızı olan ve güvenli liman olarak tabir edilen altın ile ilgili kuyumcular uyardı. Kıyıda köşede altını olanlar dikkat etmeli. Vatandaşın en çok tercih ettiği altını artık kuyumcular geri almamaya başladı. Antalyalı kuyumcular zamanlarda vatandaşın özellikle tercih ettiği edilen ‘kesme altın’ ile ilgili önemli uyardı. Kuyumcular, bu tür altınların üzerinde barkot ya da seri numarası olmadığı için dolandırıcılık olaylarının çok yaşandığını açıkladı.

Kuyumcular, üzerinde barkot ya da seri numarası bulunmayan ve ‘kesme altın’ olarak adlandırılan altınları geri almayacaklarını bildirdi. Kuyumculara göre bu tür altınlar, sık sık dolandırıcılık vakalarının yaşanmasına neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx