Korku Romanı Yazarı, Eski Eşini Öldürmüştü! Son Sözleri Ortaya Çıktı, Cinayetten Önce Kızına Bunları Anlatmış

Gerilim, korku ve psikolojik romanları analiz etmesiyle tanınan yazar Funda Demir, iki yıl önce boşandığı eski eşi mali müşavir Mustafa Çapar’ı çocuklarıyla yaşadığı lüks sitedeki evine gidip bıçakla boğazından keserek öldürdü.

Tutuklanan 3 çocuk annesi Funda Demir, susma hakkını kullanırken, olayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.Sabah’tan Atakan Irmak’ın haberine göre olay günü annesinin kendisine telefon satın aldığını söyleyen E.Ç., (19) ifadesinde, ‘Annemle oturduğumuz sırada bana babamdan bahsetti. Bana baba olarak iyi olduğunu ancak eş olarak iyi birisi olmadığını söyledi.

Anneme boşanma sebebini sorduğumda ise ilgisizlik olduğunu ve psikolojisinin iyi olmadığı için terapiste gitmek istediğini söyledi. Anneme babam bakardı aralarında belirgin bir tartışma yoktu. Babam annemle farklı dünyaların insanları olduğunu bu nedenle ayrıldıklarını söylemişti’ diye konuştu.

Soruşturma kapsamında site yöneticisi verdiği ifadesinde çiftin aralarında herhangi bir sorun olmadığını Funda Demir’in kendisine ayrı bir eve taşınmak istediğini söylediği ve emlakçı bulmasını istediğini anlattı.

“BİZİ MAHVETTİN SENİ ÖLDÜRECEĞİM”

Olay günü daireye ilk giren site güvenliği ise Mustafa Çapar’ın kanlar içerisinde yerde yatarken kendisinin kanayan bölgeye tampon yaptığını ve halen nabzının attığını söyledi.
Polisler geldiğinde ise evin erkek çocuğu M.Ç’nin annesine yönelik, “Anne ne yaptın, mahvettin bizi. Seni öldüreceğim” diyerek üzerine yürüdüğünü ve polis memurlarının araya girdiğini ifade etti.

Yazar Funda Demir iki yıl önce boşandığı Mustafa Çapar’ı çocuklarının gözü önünde öldürmüştü.
Funda Demir isimli yazar, 22 yıl evli kaldıktan sonra iki yıl önce boşandığı ve üç çocuğunun babası Mustafa Çapar ile Çapar’ın Beşiktaş Akat Mahallesi’ndeki evine gelmişti.

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre, saat 00.45 sıralarında 47 yaşındaki yazar ile eski eşi Mustafa Çapar arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında Funda Demir, Mustafa Çapar’ı boğazından bıçakla yaraladı.
Yaralı adam olay yerinde hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Funda Demir’i olayda kullandığı bıçakla yakalayarak gözaltına alındı. Funda Demir, “kasten öldürme” suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx