Murat Ağırel: Türkiye’yi; kaçak göçmenlerle, iflas etmiş ekonomisiyle, acı reçeteyi halkına yükleyecek yeni kabinesiyle sorun dolu 5 yıl bekliyor

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin, özellikle Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Mehmet Şimşek’in piyasalarda ve kamuoyunda çoğunlukla olumlu karşılanmasını değerlendirdi. 

Ağırel, “Nedir bu kabine övgüsü?” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Nedense herkeste bir övgü, memnuniyet, beklentinin arttığı bir tablo görüyorum. Yahu bu kabine ‘Biz çok milliyiz’ yalanları altında Batı’ya teslim olunacağının ilanı. Mehmet Şimşek dediğiniz kişi Londra borsalarında Katarlı şirketlere ‘danışmanlık’ adı altında simsarlık yapan bir isim. Erdoğan’ın daha önce kürsüden ‘dolandırıcılıkla’ suçladığı biri. 

Atanan bazı bakanların sosyal medya hesaplarından paylaştığı ‘Fethullah Gülen’i seviyorum’ gibi tweet’lerine hiç girmiyorum. 

Sonuç olarak Türkiye’yi, kaçak göçmenlerle, iflas etmiş ekonomisiyle, acı reçeteyi halkına yükleyecek yeni kabinesiyle sorun dolu bir beş yıl bekliyor. Ha bu yönetim erken seçime gitmek zorunda kalır mı onu da yerel seçimlerden sonra göreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir