Upbit krizi sonrasında Aptos’ta (APT) neler oluyor?

Upbit‘teki sahte Aptos (APT) işemleri sonrasında token’da ne gibi değişiklikler yaşandı?

Güney Kore’nin popüler kripto para borsaları arasında yer alan Upbit, dolandırıcılığa dayalı bir para yatırma sisteminin kurbanı oldu. Bu olayın ardından borsadaki Aptos (APT) işlemleri durduruldu. Kimliği belirsiz bir hesabın, sahte APT’leri borsaya başarılı bir şekilde yatırdığı tespit edildi. Bununla beraber, “ClaimAPTGift” olarak tanımlanan sahte APT’ler, birkaç cüzdana dağıtıldı. Peki ya bu bu durumdan APT fiyatı nasıl etkilendi? APT’nin teknik görünümü ne durumda?

Aptos (APT) grafik analizi

4,489 dolar seviyesinden rüzgarı arkasına alan APT, kısa bir sürede 5,37 dolara yükselmişti. Fakat Upbit’te boy göstermeye başlayan problemler, haliyle APT fiyatını zayıflattı. 5,035 dolara kadar geri çekilen popüler coin, bu destek noktasından iyi bir alıcı kitlesi yakalayarak fiyatı 5,66 dolara taşımayı başardı.

Haberin yazımı itibariyle 5,584 dolardan işlem gören APT, 5,60 doları hacimli bir şekilde kırdığı zaman 5,77 ve 5,97 dolara doğru bir hamle yapabilir. Bu süreçte hem BTC hem de Aptos ekosisteminin önemli bir rolü olacaktır. 5,60 doların altında kalınması, BTC’nin 26.000 dolar desteğini kaybetmesi veya sektör bazlı gelebilecek FUD bir haber, APT’yi sırasıyla 5,40 – 5,176 – 5,035 ve 4,489 dolara kadar düşürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx